A legenda szerint a “marcipán” elnevezés Velence védőszentjének, Szent Márknak a nevéből ered. Eszerint az 1400-as években egy Badrut nevű velencei cukrászmester Mária nevű leánykája, az apja műhelyében játszadozva, a mézbe tört mandulát kevert, majd az így keletkezett masszát forró tepsiben kiszárította. Apja megkóstolta a játékból készített édességet, és olyan jóízűnek találta, hogy ezt kezdte el árusítani a Szent Márk székesegyház előtti téren, a város védőszentjének ünnepén és ezért lett Szent Márkról elnevezve: Marci panis, azaz „Szent Márk kenyere”.
A márka alapítója Szabó Karcsi bácsi, akit később Hadschi Halef Ben Szabonak hívtak, hihetetlen pályafutása jópár száz évvel a marcipán felfedezése után kezdődött Aradon. Ott tanulta a cukrászmesterséget 1940-ben, majd a háború végén fiatalon Ausztriába került amerikai hadifogságba, ahol ezt követően osztrák állampolgárságot kapott. Felesége és gyermeke mellett hajnaltól éjszakáig dolgozott, így a kemény munka gyümölcse nem is maradhatott el. Jónevű és elegáns bécsi cukrászdák elismert cukrászmestere lett, majd Libanonba került, ahol megtanulhatta az ’50-es évek végén a tökéletes marcipán elkészítésének minden féltve őrzött titkát és fortélyát.
Tudását és üzleti érzékét továbbra is Ausztriában, majd ezt követően már itthon is kamatoztatta. Nevéhez kötődik a világhírű szentendrei Szabó Marcipán Múzeum létrehozása, illetve a legtökéletesebb marcipán recept, ami továbbra is cégünk féltve őrzött titka.
Ma is Szabó Karcsi bácsi híres receptjét használjuk változatlan formában ezekhez a különleges, kézzel készített, egyedi és első osztályú szaloncukroknak és egyéb marcipános finomságoknak az elkészítésekor és persze nagyon sok szeretetet.